Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

młotek sędziowski

PORTAL KOMORNIKA

Portal jest dostępny pod adresem https://portal.geopoz.poznan.pl/komornik/. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej e-usługi.

Do pobrania:

Wniosek o założenie konta w Portalu Komornika (.doc 2MB)

Wniosek o założenie konta w Portalu Komornika (.pdf 111kB)

Instrukcja do Portalu Komornika (.docx 63kB)

Instrukcja do Portalu Komornika (.pdf 28kB )

Badanie dostępności i funkcjonalności interfejsu graficznego - Portal Komornika (.pdf 148KB)


PORTAL KOMORNIKA
Portal pozwala zamówić dane z rejestru ewidencji gruntów i budynków bez konieczności wizyty w urzędzie lub na poczcie oraz dokonać płatności droga elektroniczną. Usługa jest dedykowana komornikom, którzy po złożeniu wniosku uzyskają nieodpłatny dostęp do Portalu.
1. Korzystając z Portalu można wyszukać informacje dotyczące własności osób fizycznych i prawnych, wobec których toczy się postępowanie komornicze.
2. Po wypełnieniu niezbędnych danych i spełnieniu warunku wyszukiwania, Portal umożliwia pobranie raportu z informacją czy szukana osoba figuruje, czy nie figuruje w rejestrze ewidencji gruntów i budynków. W przypadku braku wszystkich danych do spełnienia warunku wyszukiwania, Portal umożliwia wysłanie zapytania do GEOPOZu.
3. Za pośrednictwem Portalu, w zakresie wyszukiwanych danych, można złożyć wniosek na formularzu EGiB oraz wskazać przepis prawa stanowiący podstawę do zwolnienia z opłaty za informacje. Zamówione dokumenty będą dostępne do odbioru poprzez Portal.
4. Usługa jest realizowana za pomocą przeglądarki internetowej i nie wymaga instalowania specjalistycznego oprogramowania.
5. Indywidualne konto zapewnia wgląd do historii wniosków i opłat oraz dwustronną elektroniczną komunikację z GEOPOZem.

KORZYŚCI
Szybki dostęp do danych. Niektóre informacje uzyskasz już w kilkanaście minut!
Skrócenie czasu trwania postępowania komorniczego.
Obniżenie kosztów, w tym kosztów opłat pocztowych.
Zwiększenie skuteczności działań komorniczych.

JAK ZAMAWIAĆ?
KROK 0
Z naszej strony www.geopoz.pl pobierz wniosek, wypełnij go i wyślij do nas pocztą tradycyjną lub doręcz osobiście. Na stronie możesz też zapoznać się z instrukcją.
KROK 1
Po zalogowaniu możesz wyszukać osoby i wysyłać zapytania. W przypadku braku osoby w bazie wyświetlana jest informacja, że dłużnik nie figuruje w ewidencji.
KROK 2
Jeśli dłużnik figuruje w naszej bazie, możesz wypełnić formularz EGiB i zamówić dokumenty. Formularz jest automatycznie wypełniany danymi pobranymi z Twojego konta oraz danymi z zapytania.
KROK 3
Bezpłatną informację otrzymasz przez Portal automatycznie. Płatne dokumenty wraz z dokumentem opłaty są dostępne do pobrania przez Portal po ich podpisaniu przez pracownika GEOPOZu.
KROK 4
Po otrzymaniu dokumentu obliczenia opłaty, uregulujesz należność za pośrednictwem Portalu.

POTRZEBUJESZ WIĘCEJ INFORMACJI?
Szczegółowe informacje na temat projektu są umieszczone na naszej stronie.

Logotypy Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich

 

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ