Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

GEOPOZ podczas Mistrzostw Kadry BHP

dodano 2019-07-16

fragment dyplomu finalisty z V Mistrzostw Kadry BHP

Z przyjemnością informujemy, że nasz pracownik, Pan Jarosław Kurasiak, specjalista ds. BHP, został finalistą V edycji Mistrzostw Kadry BHP.
Serdecznie gratulujemy!

Minister Inwestycji i Rozwoju docenił Model 3D Miasta Poznania

dodano 2019-07-02

model 3D - widok na Stary Rynek w Poznaniu

28 czerwca 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczył nagrody w dziedzinie geoinformacji. - To bardzo innowacyjna dziedzina, szalenie ważna dla naszej gospodarki – powiedział minister wręczając nagrody. W kategorii innowacyjne rozwiązanie wyróżniono budowę miejskich modeli 3D w oparciu o rozwiązanie smart3Dcity. Nagrody zostały wręczone również w innych kategoriach: prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz krajowe publikacje.
To już kolejne wyróżnienie dla pionierskiego w skali kraju Modelu 3D Miasta Poznania.
Przejdź do Modelu 3D.

Skorzystaj z nowych e-usług

dodano 2019-06-14

ręka na klawiaturze

zaloguj się do Portalu Klienta

Medal TMMP dla Dyrektora ZGiKM GEOPOZ

dodano 2019-06-13

medal Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania

Miło nam poinformować, że Zarząd Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego nadał Dyrektorowi ZGiKM GEOPOZ Panu Andrzejowi Krygierowi Medal TMMP. Doceniono między innymi wieloletnią pracę geodezyjną na rzecz naszego miasta i unowocześnienie obsługi planistyczno-geodezyjnej mieszkańców, dbałość o pamięć historyczną związaną z tworzeniem map i procedur geodezyjnych po odzyskaniu niepodległości, wysunięcie Poznania w informatyzacji geodezyjno-kartograficznej na pierwsze miejsce w Polsce, a także dbałość o tradycję i jakość nazewnictwa ulic i placów miejskich.
Serdecznie gratulujemy!

Kolejne wyróżnienie dla Modelu 3D Miasta Poznania!

dodano 2019-06-12

zrzut z ekranu medelu 3D Miasta Poznania

Model 3D Miasta Poznania został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich na najlepszą internetową mapę roku. Warto zaznaczyć, że w tym roku to już czwarta nagroda dla naszego rozwiązania: w lutym Model 3D został wybrany rozwiązaniem Smart City 2018, w kwietniu zdobył nagrodę „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii e-Usługi dla obywatela, a w maju miał swój wkład w otrzymanie przez Miasto Poznań "Perły Samorządu".

Szkolenia dla geodetów

dodano 2019-06-12

Plakat informacyjny - szkolenie dla geodetów

6 czerwca odbyły się szkolenia dla geodetów. Tym razem szerzej omówiono: przekazywanie elektronicznego operatu technicznego przez Portal Geodety, elektroniczne uwierzytelnianie dokumentów oraz analizę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pod kątem wykorzystania ich w opracowywaniu projektów podziału nieruchomości.

Przejdź do Portalu Geodety

Powrót jerzyków

dodano 2019-06-04

Widok z oddali na budynek GEOPOZU

Na Gronowej za sprawą jerzyków znowu słychać radosny świergot. Jerzyki w powietrzu potrafią jeść i pić, a nawet spać. Raz do roku na około 4 miesiące wracają do miast, by zbudować gniazda i wykarmić pisklęta. Zachęcamy do bliższego poznania tych zwinnych ptaków. Dodatkowo Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie na imiona dla pary jerzyków. Więcej o konkursie na stronie WKiOŚ.

Podsumowanie Wielkiej Zbiórki Książek

dodano 2019-06-04

stos książek w tle plakat akcji

Wielka Zbiórka Książek dobiegła końca. „Tam, gdzie otwierały się serca – pudła napełniały się książkami” – napisał organizator tej ogólnopolskiej akcji Fundacja Zaczytani.org. W punkcie w GEOPOZie zebraliśmy 528 książek (301 – dla dzieci, 227 - dla dorosłych). Darczyńcami byli klienci i pracownicy oraz mieszkańcy Poznania, którzy po raz pierwszy nas odwiedzili. Najmocniej za serce chwyciły nas dzieci z Przedszkola 141 im. Dziadka Borodzieja. Oprócz pudła z kolorowymi książkami przygotowały również życzenia i laurki dla swoich koleżanek i kolegów zmagających się z chorobą. Dziękujemy za każdy ciepły gest!

Model 3D wyróżniony!

dodano 2019-05-29

Model 3D widok Sterego Rynku

Poznań zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu „Perły samorządu” oraz został podwójnie wyróżniony. GEOPOZ miał swój wkład w otrzymanie tej prestiżowej nagrody. Dzięki Modelowi 3D zintegrowanemu z bazą Systemu Informacji Przestrzennej, Miasto Poznań zostało wyróżnione w kategorii gospodarka. Warto podkreślić, że Model 3D to pierwszy w Polsce tego rodzaju model zapewniający mieszkańcom, inwestorom i urzędnikom łatwy dostęp do danych przestrzennych i związanych z nim usług. Ponadto doceniono także inicjatywę mieszkaniową i program „Poznań Viva Senior", które zostały wyróżnione w kategorii polityka senioralna.

Zobacz Poznań w 3D.

Odwiedziny przedszkolaków

dodano 2019-05-28

dzieki przyglądają się mapie - widok z góry

"Wisi mapa na ścianie, ciekawa to rzecz niesłychanie..." - wierszem Ludwika Jerzego Kerna rozpoczęliśmy wczorajszą wizytę dzieci z Przedszkola "Kolorowe Nutki". Nasi szanowni goście odwiedzili Dział Fotogrametrii i Archiwum, przyjrzeli się pracy Sali Obsługi Klienta i kancelarii oraz dowiedzieli się coś niecoś o nazewnictwie ulic. Przedszkolaki wiedzą już, co to jest ortofotomapa oraz gdzie w Poznaniu znajduje się rondo Szczęśliwej Podróży i ulica Misia Uszatka. Dziękujemy za dociekliwe pytania. Takie odwiedziny to dla nas czysta przyjemność.

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ