Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Podsumowanie Wielkiej Zbiórki Książek

dodano 2019-06-04

stos książek w tle plakat akcji

Wielka Zbiórka Książek dobiegła końca. „Tam, gdzie otwierały się serca – pudła napełniały się książkami” – napisał organizator tej ogólnopolskiej akcji Fundacja Zaczytani.org. W punkcie w GEOPOZie zebraliśmy 528 książek (301 – dla dzieci, 227 - dla dorosłych). Darczyńcami byli klienci i pracownicy oraz mieszkańcy Poznania, którzy po raz pierwszy nas odwiedzili. Najmocniej za serce chwyciły nas dzieci z Przedszkola 141 im. Dziadka Borodzieja. Oprócz pudła z kolorowymi książkami przygotowały również życzenia i laurki dla swoich koleżanek i kolegów zmagających się z chorobą. Dziękujemy za każdy ciepły gest!

Model 3D wyróżniony!

dodano 2019-05-29

Model 3D widok Sterego Rynku

Poznań zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu „Perły samorządu” oraz został podwójnie wyróżniony. GEOPOZ miał swój wkład w otrzymanie tej prestiżowej nagrody. Dzięki Modelowi 3D zintegrowanemu z bazą Systemu Informacji Przestrzennej, Miasto Poznań zostało wyróżnione w kategorii gospodarka. Warto podkreślić, że Model 3D to pierwszy w Polsce tego rodzaju model zapewniający mieszkańcom, inwestorom i urzędnikom łatwy dostęp do danych przestrzennych i związanych z nim usług. Ponadto doceniono także inicjatywę mieszkaniową i program „Poznań Viva Senior", które zostały wyróżnione w kategorii polityka senioralna.

Zobacz Poznań w 3D.

Odwiedziny przedszkolaków

dodano 2019-05-28

dzieki przyglądają się mapie - widok z góry

"Wisi mapa na ścianie, ciekawa to rzecz niesłychanie..." - wierszem Ludwika Jerzego Kerna rozpoczęliśmy wczorajszą wizytę dzieci z Przedszkola "Kolorowe Nutki". Nasi szanowni goście odwiedzili Dział Fotogrametrii i Archiwum, przyjrzeli się pracy Sali Obsługi Klienta i kancelarii oraz dowiedzieli się coś niecoś o nazewnictwie ulic. Przedszkolaki wiedzą już, co to jest ortofotomapa oraz gdzie w Poznaniu znajduje się rondo Szczęśliwej Podróży i ulica Misia Uszatka. Dziękujemy za dociekliwe pytania. Takie odwiedziny to dla nas czysta przyjemność.

Szkolenie dla geodetów. Dowiedz się więcej o operacie technicznym w postaci elektronicznej

dodano 2019-05-21

strona startowa Portalu Geodety - widok z urządzenia mobilnego

Zapraszamy na szkolenie dla geodetów. W programie przewidziano zasady tworzenia i przekazywania operatu technicznego w postaci elektronicznej przez Portal Geodety w systemie WEGA. Zostanie również poruszony temat elektronicznego uwierzytelniania dokumentów opracowanych przez wykonawców prac geodezyjnych na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych lub cywilno-prawnych oraz zasady i forma udostępnia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego jednostkom wykonawstwa geodezyjnego w zakresie danych (numerycznych) linii rozgraniczających.
Szkolenia odbędą się 5 i 6 czerwca 2019 r. w siedzibie GEOPOZu i będą trwały około 2 godzin.
Na spotkania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 8271 534. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

GEOPOZ wspiera Zaczytanych

dodano 2019-04-24

logotyp Zaczytani.org

Włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek zainicjowaną przez Fundację Zaczytani.org. Zachęcamy do przynoszenia książek do naszego Punktu Zbiórki, który znajduje się w Sali Obsługi Klienta.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku. Dzięki zbiórce powstaną kolejne Biblioteki Małego Pacjenta. Zebrane egzemplarze zostaną przekazane szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym. Zachęcamy do zrobienia porządków w domowych biblioteczkach i pomocy innym w trudnym czasie choroby! Akcja trwa do 26 maja 2019 roku.

Model 3D ponownie nagrodzony

dodano 2019-04-11

Logo Skrzydła IT w Administracji

Model 3D miasta Poznania zdobył nagrodę „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii e-Usługi dla obywatela. Jest to nagroda przyznawana projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Więcej informacji o nagrodzie.

Przejdź do Modelu 3D.

Odkryj rowerową stronę miasta

dodano 2019-04-02

ekran telefonu z napisem

Ta informacja zainteresuje wszystkich rowerowych pasjonatów. Miejski Bike skorzystał z udostępnianych przez GEOPOZ informacji przestrzennych, które obejmują infrastrukturę rowerową. W efekcie mobilna mapa rowerowa Miejski Bike została wzbogacona o trasy, stacje roweru miejskiego i stojaki rowerowe z terenu Poznania. To doskonały przykład na to, jak dane przestrzenne umieszczone w Systemie Informacji Przestrzennej w otwartych formatach (w standardach WFS, WMS, WMTS) mogą być kreatywnie wykorzystywane i przynosić realne korzyści dla mieszkańców naszego miasta.

Zobacz więcej:
usługi w standardzie WFS
usługi w standardzie WMS

Wykłady uniwersyteckie

dodano 2019-03-26

sala wykładowa

Na wiosnę GEOPOZ zagościł w salach wykładowych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci kierunków geodezji i kartografii oraz geoinformacji wysłuchali prezentacji o korzyściach posiadania konta w Portalu Klienta i Portalu Geodety. Zobaczyli również, że Model 3D Miasta Poznania jest nie tylko atrakcyjną formą prezentacji, ale dane przestrzenne w nim zawarte stale podlegają aktualizacji i mogą być integrowane z innymi bazami.

Obwody szkół podstawowych w SIP-ie

dodano 2019-03-06

fasada przedszkola nr 189

4 marca rozpoczęła się rekrutacja do poznańskich przedszkoli i szkół podstawowych. W rekrutacji do przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja, natomiast do szkoły podstawowej z urzędu, tzn. bez rekrutacji przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. W Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Poznania można sprawdzić aktualne obwody szkół podstawowych.

Dzień Geodety

dodano 2019-03-05

Sala obsługi Klienta - w pierwszym planie żółte tulipany

5 marca obchodzimy Dzień Geodety Europejskiego i Geoinformacji. Święto to ustanowiono w 2012 roku z inicjatywy Europejskiej Organizacji Geodetów z okazji 500. rocznicy urodzin Gerarda Merkatora. Z tej okazji wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom „po fachu” życzymy pomyślności i sukcesów w realizacji ambitnych celów.

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ