Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Panel ekspercki "Geologia dla miast zarządzanie przestrzenią podziemną w Smart City"

dodano 2018-10-17

Fragment plakatu - panorama miasta z napisem: Geologia dla miast zarządzanie przestrzenią podziemną w Smart City

Jako jeden z uczestników zapraszamy na panel dyskusyjny dotyczący optymalnego zarządzania częścią podziemną miast. Panel odbędzie się 25 października 2018 roku o godzinie 10.00 w centrum kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich. Szczegółowe informacje o panelu „Geologia dla miast”.

Dbamy i pamiętamy

dodano 2018-10-17

framgnet plakatu: trzy osoby porzadkujące groby

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Dbamy i pamiętamy”. Poprzez włączenie się w porządkowanie zaniedbanych i zapomnianych mogił Miasto Poznań chce przypomnieć o naszych bohaterach i bohaterkach. Spis grobów Powstańców Wielkopolskich, połączony z wyszukiwarką cmentarną oraz "Listą odznaczonych Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym", dostępny jest obecnie na stronie internetowej: valerianella.man.poznan.pl/data/cmentarze/weterani_public.php?filtruj=formularz. Przeczytaj więcej o akcji „Dbamy i pamiętamy”.

Ważna informacja dla mieszkańców wybranych obrębów miasta Poznania

dodano 2018-10-05

fragment mapy

Na terenie miasta Poznania prowadzone są prace związane z modernizacją ewidencji gruntów i budynków. Właściciele nieruchomości lub władający nimi są zobowiązani, zgodnie z przepisami prawa, do udzielenia informacji osobom prowadzącym prace. Szczegółowe informacje na temat modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębów: Ławica, Plewiska, Krzesiny, Głuszyna, Głuszyna II, Piotrowo, Daszewice, Psarskie, Wielkie i Kiekrz.

Model 3D - od chmury punktów do obiektów

dodano 2018-10-01

obraz z filmu o modelu 3D

Model 3D obejmuje cały obszar Poznania, czyli 262 km2 powierzchni miasta i blisko 100 tys. budynków. Model nie jest skierowany wyłącznie dla urzędników, bardzo ważną grupę odbiorców stanowią mieszkańcy Poznania, przedsiębiorcy, naukowcy i wszystkie osoby zainteresowane przestrzenią miasta. Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego model 3D Poznania.

Miasto w liczbach

dodano 2018-09-17

poznańska uliczka, na pierwszym planie rowerzysta

Poznań zajmuje powierzchnię 26 191 ha. Dla potrzeb ewidencji gruntów podzielony został na 40 obrębów. W mieście jest 112 035 działek ewidencyjnych, 95 443 budynków i 201 719 lokali. Poznaj więcej szczegółowych danych liczbowych o mieście (stan na: 31.12.2017 r.).

Prezydent Maciej Wudarski o Modelu 3D

dodano 2018-09-11

Prezydent Maciej Wudarski prezentuje Model 3D

„Model będzie wsparciem dla działań miasta w zakresie planowania i zagospodarowania przestrzennego, podejmowania decyzji dotyczących gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska czy bezpieczeństwa publicznego” - mówił Maciej Wudarski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania w miniony weekend. Zachęcamy do lektury relacji z Targów Mieszkań i Domów 2018, podczas których prezentacja Modelu 3D spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Uruchomiliśmy trójwymiarowy model Poznania

dodano 2018-09-10

Model 3D miasta Poznania - poziom szczegółowości LOD2 z teksturami

Zintegrowany, dostępny i stale aktualizowany model 3D to pionierski projekt w skali kraju. Jego głównym celem jest zapewnienie poznaniakom, inwestorom oraz urzędnikom łatwego dostępu do danych przestrzennych i związanych z nimi usług. Model 3D jest integralną częścią Systemu Informacji Przestrzennej Miasta Poznania. Model udostępniamy pod adresem sip.geopoz.pl.

Zawiadomienie o czynności wznowienia znaków granicznych

dodano 2018-08-31

mapa

Informujemy, że 15 września 2018 r. o godz. 10.00 przy ul. Bogusławskiego 14 w Poznaniu zostaną przeprowadzone czynności wznowienia znaków granicznych. Szczegółowe informacje dotyczące czynności wznowienia znaków granicznych przy ul. Bogusławskiego 14.

Uruchomiliśmy Portal Klienta

dodano 2018-08-30

dłoń na klawiaturze komputera

Miło nam poinformować, że uruchomiliśmy Portal Klienta - rozwiązanie pozwalające zamówić mapy i dane z naszego Ośrodka bez konieczności wizyty w urzędzie oraz dokonać za nie płatności drogą elektroniczną. Portal jest dostępny pod adresem portal.geopoz.poznan.pl/klient. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowej e-usługi.

E-usługa dla komorników sądowych

dodano 2018-08-22

młotek sędziowski

Pod adresem portal.geopoz.poznan.pl/komornik uruchomiliśmy Portal Komornika. Służy on do pozyskiwania informacji w celu realizacji postępowań komorniczych. Nowa e-usługa jest jedną z wielu składowych projektu "Cyfryzacja i modernizacja zasobu geodezyjnego i kartograficznego Miasta Poznania oraz uruchomienie e-usług".

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ