Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Wesołego Alleluja

dodano 2018-03-28

Wszystkim naszym klientom i pracownikom życzymy zdrowych i pogodnych Świąt. Niech Wielkanoc przyniesie chwile radości, miłości, spokoju i szczęścia.

Noworoczne Zebranie Oddziału Wielkopolskiego SGP już za nami

dodano 2018-03-21

Zgromadzeni na Zebraniu Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich

23 stycznia 2018 roku odbyło się Zebranie Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Zebranie odbyło się w Domu Technika w Poznaniu przy ul. H. Wieniawskiego 5/9. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z Zebrania Oddziału Wielkopolskiego SGP (.pdf 45 kB) oraz galerią zdjęć z Zebrania Oddziału Wielkopolskiego SGP (.pps 9MB).

Geodeto! Przygotuj się na zmiany w obsłudze.

dodano 2018-03-20

ikona portalu geodety przedstawiająca przyrządy geodezyjne

Nowa e-usługa będzie przeznaczona dla wykonawców prac geodezyjnych na terenie Poznania. Już niedługo dzięki Portalowi Geodety możliwe będzie zgłoszenie pracy online; także materiały i dane z baz przygotowane przez GEOPOZ będą udostępniane cyfrowo. Dzięki temu wykonawcy prac geodezyjnych będą mogli wszystkie sprawy związane z pracą geodezyjną załatwić drogą elektroniczną, bez konieczności wizyty w Miejskim Ośrodku Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Nieodpłatny dostęp do Portalu geodeta uzyska po złożeniu wniosku. Czytaj więcej na temat Portalu Geodety.

Ważna informacja dla mieszkańców obrębu Główna

dodano 2018-01-04

Mapa obrębu Główna

Z dniem 6 grudnia 2017 r. projekt operatu opisowo – kartograficznego opracowany w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków w zakresie budynków i lokali położonych na obszarze miasta Poznania w obrębie ewidencyjnym Główna, stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Zgodnie z art. 24a ust. 9 wyżej powołanej ustawy każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo – kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia niniejszej informacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, zgłaszać zarzuty do tych danych. Dokładne informacje dotyczące operatu obrębu Główna.

Życzenia świąteczne

dodano 2017-12-20

choinka w Sali Obsługi Klienta

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy klientom, pracownikom i współpracownikom miłych i rodzinnych chwil oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Zawiadomienie o czynnościach przyjęcia przebiegu granic nieruchomości

dodano 2017-12-18

mapa

Informujemy, że 8 stycznia 2018 r. o godz. 9.30 przy ul. Przemysłowej 70 odbędzie się przyjęcie granic działki nr 40/2. Szczegółowe informacje dotyczące przyjęcia przebiegu granic działki przy ul. Przemysłowej 70.

Ważna informacja dla mieszkańców obrębu Kobylepole i Spławie

dodano 2017-12-12

mapa obrębu Kobylepole

Z dniem 5 grudnia 2017 r. projekt operatu opisowo – kartograficznego opracowany w ramach modernizacji ewidencji gruntów i budynków w zakresie budynków i lokali położonych na obszarze miasta Poznania w obrębie ewidencyjnym Kobylepole i Spławie, stał się operatem ewidencji gruntów i budynków. Zgodnie z art. 24a ust. 9 wyżej powołanej ustawy każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo – kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia niniejszej informacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, zgłaszać zarzuty do tych danych. Dokładne informacje dotyczące: operatu obrębu Kobylepole i operatu obrębu Spławie.

W Szreniawie już po raz dwunasty

dodano 2017-12-01

Uczestnicy konferencji przed pałacem w Szreniawie

Na kolejnym, corocznym Seminarium z cyklu „Rozwój obszarów wiejskich”, które tradycyjnie zorganizowano w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie, omawiano problematykę planowania i gospodarowania przestrzenią wiejską, zmiany przepisów prawnych, problemy z reprywatyzacją nieruchomości, zagadnienia związane z historycznym dziedzictwem kształtowania krajobrazu wsi oraz delimitację i demarkację dawnych granic i znaków granicznych. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konferencji (.pdf 585).

Ważna informacja dla mieszkańców obrębu Główna!

dodano 2017-10-31

Mapa obrębu Główna

Od 15 listopada 2017 r. do 5 grudnia 2017 r. w GEOPOZie zostanie wyłożony do wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębu Główna. Dokumentacja tego projektu składa się z rejestru gruntów, rejestru/kartotek budynków, rejestru/kartotek lokali, mapy ewidencyjnej. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zapoznać się z ww. dokumentacją i zgłaszać uwagi do tych danych. Przeczytaj więcej o wyłożonym do wglądu projekcie operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębu Główna.

Wyszukiwarka grobów poznańskich cmentarzy

dodano 2017-10-27

Poznańska nekropolia

Jak co roku o tej porze zachęcamy do korzystania z internetowej wyszukiwarki grobów tworzonej w oparciu o System Informacji Przestrzennej. Wyszukiwarka obejmuje dane z ponad dwudziestu poznańskich nekropolii. Położenie grobu można odnaleźć po nazwisku osoby zmarłej, po dacie urodzenia lub zgonu a także po oznaczeniach kwatery, rzędu i miejsca pochówku. Wyszukiwarka jest też dostępna w nowej odsłonie: nowa odsłona wyszukiwarki grobów.

© 2010-2018 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ