Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

Szkolenie dla geodetów. Dowiedz się więcej o operacie technicznym w postaci elektronicznej

dodano 2019-05-21

strona startowa Portalu Geodety - widok z urządzenia mobilnego

Zapraszamy na szkolenie dla geodetów. W programie przewidziano zasady tworzenia i przekazywania operatu technicznego w postaci elektronicznej przez Portal Geodety w systemie WEGA. Zostanie również poruszony temat elektronicznego uwierzytelniania dokumentów opracowanych przez wykonawców prac geodezyjnych na potrzeby postępowań administracyjnych, sądowych lub cywilno-prawnych oraz zasady i forma udostępnia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego jednostkom wykonawstwa geodezyjnego w zakresie danych (numerycznych) linii rozgraniczających.
Szkolenia odbędą się 5 i 6 czerwca 2019 r. w siedzibie GEOPOZu i będą trwały około 2 godzin.
Na spotkania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 8271 534. Liczba miejsc ograniczona. Serdecznie zapraszamy!

GEOPOZ wspiera Zaczytanych

dodano 2019-04-24

logotyp Zaczytani.org

Włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek zainicjowaną przez Fundację Zaczytani.org. Zachęcamy do przynoszenia książek do naszego Punktu Zbiórki, który znajduje się w Sali Obsługi Klienta.
Książki powinny być w idealnym stanie, przeznaczone dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych, wydane po 2000 roku. Dzięki zbiórce powstaną kolejne Biblioteki Małego Pacjenta. Zebrane egzemplarze zostaną przekazane szpitalom, hospicjom, domom dziecka, domom pomocy, świetlicom wiejskim i środowiskowym. Zachęcamy do zrobienia porządków w domowych biblioteczkach i pomocy innym w trudnym czasie choroby! Akcja trwa do 26 maja 2019 roku.

Model 3D ponownie nagrodzony

dodano 2019-04-11

Logo Skrzydła IT w Administracji

Model 3D miasta Poznania zdobył nagrodę „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii e-Usługi dla obywatela. Jest to nagroda przyznawana projektom informatycznym zrealizowanym przez instytucje publiczne. Więcej informacji o nagrodzie.

Przejdź do Modelu 3D.

Odkryj rowerową stronę miasta

dodano 2019-04-02

ekran telefonu z napisem

Ta informacja zainteresuje wszystkich rowerowych pasjonatów. Miejski Bike skorzystał z udostępnianych przez GEOPOZ informacji przestrzennych, które obejmują infrastrukturę rowerową. W efekcie mobilna mapa rowerowa Miejski Bike została wzbogacona o trasy, stacje roweru miejskiego i stojaki rowerowe z terenu Poznania. To doskonały przykład na to, jak dane przestrzenne umieszczone w Systemie Informacji Przestrzennej w otwartych formatach (w standardach WFS, WMS, WMTS) mogą być kreatywnie wykorzystywane i przynosić realne korzyści dla mieszkańców naszego miasta.

Zobacz więcej:
usługi w standardzie WFS
usługi w standardzie WMS

Wykłady uniwersyteckie

dodano 2019-03-26

sala wykładowa

Na wiosnę GEOPOZ zagościł w salach wykładowych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci kierunków geodezji i kartografii oraz geoinformacji wysłuchali prezentacji o korzyściach posiadania konta w Portalu Klienta i Portalu Geodety. Zobaczyli również, że Model 3D Miasta Poznania jest nie tylko atrakcyjną formą prezentacji, ale dane przestrzenne w nim zawarte stale podlegają aktualizacji i mogą być integrowane z innymi bazami.

Obwody szkół podstawowych w SIP-ie

dodano 2019-03-06

fasada przedszkola nr 189

4 marca rozpoczęła się rekrutacja do poznańskich przedszkoli i szkół podstawowych. W rekrutacji do przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja, natomiast do szkoły podstawowej z urzędu, tzn. bez rekrutacji przyjmowane są dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły. W Systemie Informacji Przestrzennej Miasta Poznania można sprawdzić aktualne obwody szkół podstawowych.

Dzień Geodety

dodano 2019-03-05

Sala obsługi Klienta - w pierwszym planie żółte tulipany

5 marca obchodzimy Dzień Geodety Europejskiego i Geoinformacji. Święto to ustanowiono w 2012 roku z inicjatywy Europejskiej Organizacji Geodetów z okazji 500. rocznicy urodzin Gerarda Merkatora. Z tej okazji wszystkim naszym Koleżankom i Kolegom „po fachu” życzymy pomyślności i sukcesów w realizacji ambitnych celów.

Model 3D Poznania rozwiązaniem roku 2018!

dodano 2019-02-19

wyniki smart city expert

Już wszystko jasne. Miło nam poinformować, że zdecydowaną większością głosów nasz Model 3D zostały wybrany rozwiązaniem Smart City zeszłego roku. Na Model 3D zagłosowało 59% spośród 1478 głosujących. Drugie miejsce i 16% uzyskała „Termomodernizacja wraz z zarządzaniem źródłami ciepła w budynkach użyteczności publicznej w formule PPP na terenie Gminy Opalenica”, a trzecie „Zielona energia w czerwonych autobusach w Ostrowie Wielkopolskim” (14%). – Chciałbym podkreślić, że wszystkie zgłoszone wdrożenia i projekty zasługują na uznanie! Pokazują, że polskie miasta (niezależnie od wielkości) mogą i zmieniają się w #SmartCities – podsumował Szymon Ciupa, organizator konkursu i autor bloga Smart City Expert.

Dziękujemy za uznanie i oddane głosy.
Zobacz trójwymiarowy Model Poznania.

Model 3D Miasta Poznania zostanie rozwiązaniem Smart City 2018 roku?

dodano 2019-02-12

napis - Rozwiązanie Roku 2018 nominacje

Decyzją czytelników bloga Smart City Expert poznański Model 3D został nominowany w konkursie na rozwiązanie roku Smart City. Zagłosować może każdy Internauta. Głosowanie potrwa do 18.02.2019 do godziny 23.59 na blogu Smart City Expert. Zachęcamy do oddania głosu na Model 3D.

Przeczytaj więcej o modelu 3D.

Kalendarium wydarzeń Stowarzyszenia Geodetów Polskich w 2019 roku

dodano 2019-02-05

logo jubileuszowe Stowarzyszenia Geodetów Polskich

Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeń SGP na 2019, które zostaną zorganizowane w 2019 w Poznaniu i okolicy.
Pobierz kalendarium wydarzeń SGP na 2019 z załącznika (.pdf 97KB).

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ