Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

GIS Day 2019

dodano 2019-11-15

stoisko informacyjne - dwie osoby siedzące za stołem

GIS Day to coroczne święto geoinformacji, podczas którego na całym świecie odbywają się różnego rodzaju konferencje i spotkania, mające propagować nowoczesne rozwiązania w zakresie geografii. I w tym roku nie mogło zabraknąć GEOPOZu. Podczas GIS Day 2019 zorganizowanego 13 listopada przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprezentowaliśmy referat „Model 3D miasta Poznania – aktualizacja z wykorzystaniem fotogrametrii lotniczej, tworzenie brył budynków i zasilanie modelu 3D”. Równie mocnym punktem była nasza obecność na Wydziale Inżynierii Środowiska i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Przyrodniczego, gdzie podczas konferencji pt. "GIS Day 2019” wygłosiliśmy referat „Wykorzystanie opracowań GIS w działaniach miasta Poznania”.

Wyłożony do wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego dla obrębów Plewiska i Ławica

dodano 2019-09-23

mapa obrębu Plewiska

Informujemy, że od 30 września 2019 r. do 18 października 2019 r. w GEOPOZie zostanie wyłożony do wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębów Plewiska i Ławica. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zapoznać się z ww. dokumentacją i zgłaszać uwagi do tych danych.
Przejdź do komunikatu o wyłożeniu operatu dot. Plewisk i Ławicy.

Wyłożenie operatu dla obrębów Krzesiny, Głuszyna, Głuszyna II, Piotrowo, Daszewice, Psarskie, Wielkie, Kiekrz

dodano 2019-09-17

mapa obrębu Kiekrz

Informujemy, że od 30 września 2019 r. do 18 października 2019 r. w GEOPOZie zostanie wyłożony do wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębów Krzesiny, Głuszyna, Głuszyna II, Piotrowo, Daszewice, Psarskie, Wielkie, Kiekrz. Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane ujawnione w projekcie operatu opisowo-kartograficznego, może w okresie wyłożenia projektu do wglądu zapoznać się z ww. dokumentacją i zgłaszać uwagi do tych danych.
Przejdź do komunikatu o wyłożeniu operatu.

„100-lecie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych”

dodano 2019-08-30

100-lecie Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych

Środowisko geodezyjne zyskało nową publikację. Z okazji 100-lecia ZS Geodezyjno-Drogowych Pan Jerzy Kmieciak przygotował opracowanie „Ocalić od zapomnienia – Historia nauki miernictwa w Poznaniu”. Pozycja ta w szczególności ukazuje historię szkoły od roku 1919 wraz z listą jej absolwentów. Zachęcamy do zapoznania się z tą unikalną monografią i rozmową z autorem w siedzibie GEOPOZu w każdy wtorek i czwartek, w godzinach 10-13, pok. 1001.

GEOPOZ podczas Mistrzostw Kadry BHP

dodano 2019-07-16

fragment dyplomu finalisty z V Mistrzostw Kadry BHP

Z przyjemnością informujemy, że nasz pracownik, Pan Jarosław Kurasiak, specjalista ds. BHP, został finalistą V edycji Mistrzostw Kadry BHP.
Serdecznie gratulujemy!

Minister Inwestycji i Rozwoju docenił Model 3D Miasta Poznania

dodano 2019-07-02

model 3D - widok na Stary Rynek w Poznaniu

28 czerwca 2019 r. minister Jerzy Kwieciński wręczył nagrody w dziedzinie geoinformacji. - To bardzo innowacyjna dziedzina, szalenie ważna dla naszej gospodarki – powiedział minister wręczając nagrody. W kategorii innowacyjne rozwiązanie wyróżniono budowę miejskich modeli 3D w oparciu o rozwiązanie smart3Dcity. Nagrody zostały wręczone również w innych kategoriach: prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz krajowe publikacje.
To już kolejne wyróżnienie dla pionierskiego w skali kraju Modelu 3D Miasta Poznania.
Przejdź do Modelu 3D.

Skorzystaj z nowych e-usług

dodano 2019-06-14

ręka na klawiaturze

zaloguj się do Portalu Klienta

Medal TMMP dla Dyrektora ZGiKM GEOPOZ

dodano 2019-06-13

medal Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania

Miło nam poinformować, że Zarząd Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania im. Cyryla Ratajskiego nadał Dyrektorowi ZGiKM GEOPOZ Panu Andrzejowi Krygierowi Medal TMMP. Doceniono między innymi wieloletnią pracę geodezyjną na rzecz naszego miasta i unowocześnienie obsługi planistyczno-geodezyjnej mieszkańców, dbałość o pamięć historyczną związaną z tworzeniem map i procedur geodezyjnych po odzyskaniu niepodległości, wysunięcie Poznania w informatyzacji geodezyjno-kartograficznej na pierwsze miejsce w Polsce, a także dbałość o tradycję i jakość nazewnictwa ulic i placów miejskich.
Serdecznie gratulujemy!

Kolejne wyróżnienie dla Modelu 3D Miasta Poznania!

dodano 2019-06-12

zrzut z ekranu medelu 3D Miasta Poznania

Model 3D Miasta Poznania został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Kartografów Polskich na najlepszą internetową mapę roku. Warto zaznaczyć, że w tym roku to już czwarta nagroda dla naszego rozwiązania: w lutym Model 3D został wybrany rozwiązaniem Smart City 2018, w kwietniu zdobył nagrodę „Skrzydła IT w Administracji” w kategorii e-Usługi dla obywatela, a w maju miał swój wkład w otrzymanie przez Miasto Poznań "Perły Samorządu".

Szkolenia dla geodetów

dodano 2019-06-12

Plakat informacyjny - szkolenie dla geodetów

6 czerwca odbyły się szkolenia dla geodetów. Tym razem szerzej omówiono: przekazywanie elektronicznego operatu technicznego przez Portal Geodety, elektroniczne uwierzytelnianie dokumentów oraz analizę miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego pod kątem wykorzystania ich w opracowywaniu projektów podziału nieruchomości.

Przejdź do Portalu Geodety

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ