Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej, bez zmiany ustawień przeglądarki wyrażasz zgodę na ich stosowanie w bieżącej konfiguracji.
Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies
X
strona główna
grafika z mapą
strona Miasta Poznania

GEOPOZ dla każdego – relacja z „drzwi otwartych”

dodano 2015-04-07

31 marca 2015 r. zaprosiliśmy mieszkańców Poznania, uczniów Technikum Geodezyjnego oraz studentów UAM do zapoznania się z codziennymi zadaniami. Odwiedziło nas ponad 60 osób. W trakcie dwugodzinnego oprowadzania po budynku przy ul. Gronowej 20 przybliżyliśmy specyfikę funkcjonowania Sali Obsługi Klienta, Miejskiego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Dział Rozwoju i Wdrożeń SIP oraz Działu Fotogrametrii.

zobacz więcej

Nasza Sala Obsługi Klienta ma już 5 lat!

dodano 2015-03-02

1 marca mija 5 lat od otwarcia Sali Obsługi Klienta w Zarządzie Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ. W tym czasie odwiedziło ją 250 tysięcy klientów. Głównym celem utworzenia Sali było dostosowanie jakości obsługi klienta do wymogów nowoczesnego urzędu. - Klient, aby załatwić sprawę musiał przemieszczać się między piętrami, co wpływało na wydłużenie i obniżenie komfortu załatwienia sprawy. – wyjaśnia Patrycja Lamprycht, kierownik SOK.

zobacz więcej

Ważna informacja dla mieszkańców obrębu Jeżyce

dodano 2015-02-03

Od 3 do 23 lutego 2015 r. w GEOPOZie zostanie wyłożony do wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków miasta Poznania dla obrębu Jeżyce. Dokumentacja tego projektu składa się z rejestru gruntów, rejestru/kartotek budynków, rejestru/kartotek lokali, mapy ewidencyjnej. Zapoznaj się z pełną informacją o wyłożonym do wglądu projekcie operatu opisowo-kartograficznego egib miasta Poznania dla obrębu Jeżyce.

zobacz więcej

Z GEOPOZem zlokalizujesz grób bliskich

dodano 2014-10-23

Jak co roku ZGiKM GEOPOZ zachęca do skorzystania z internetowej wyszukiwarki grobów, tworzonej w oparciu o System Informacji Przestrzennej. Wyszukiwarka pozwala na szybkie zlokalizowanie miejsca pochówku danej osoby w obrębie poznańskich cmentarzy, m.in: komunalnego na Miłostowie, komunalnego na Junikowie, zabytkowego Jeżyckim, na Górczynie, wojennego Żołnierzy Brytyjskich, Garnizonowego i Bohaterów Polskich, zabytkowego Św. Wojciecha i in.

zobacz więcej

Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Geodetów w tenisie w Poznaniu!

dodano 2013-04-23

Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ oraz Zarząd Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Geodetów Polskich zapraszają do udziału w jubileuszowych XXX Mistrzostwach Polski Geodetów w Tenisie Ziemnym o puchar Głównego Geodety Kraju. Impreza odbędzie się w dniach 29 - 31 sierpnia 2013 roku na obiektach Parku Tenisowego OLIMPIA w Poznaniu i będzie połączona ze szkoleniem „Wspomaganie zarządzania miastem z wykorzystaniem technologii fotogrametrycznych”.

zobacz więcej

GEOPOZ partnerem programu Erasmus Mundus

dodano 2012-09-14

ZGiKM GEOPOZ przystąpił w charakterze partnera stowarzyszonego do programu "Erasmus Mundus". Celem programu jest wspólne kształcenie doktorantów w przedmiocie technologii informatycznych w obrębie BI (Business Intelligence) przez konsorcjum pięciu europejskich uczelni. ZGiKM GEOPOZ będzie uczestniczył w programie dostarczając tematy rozpraw doktorskich oraz organizując stanowiska pracy dla doktorantów zainteresowanych zagadnieniami samorządów lokalnych.

zobacz więcej

System Informacji Przestrzennej dla studentów i naukowców

dodano 2012-05-23

7 maja 2012 r. zostały podpisane porozumienia o współpracy Miasta Poznania z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetem Przyrodniczym w ramach programu "Akademicki i Naukowy Poznań". Dzięki temu Miasto udostępni uniwersytetom informacje pochodzących z miejskich baz źródłowych, w tym z Systemu Informacji Przestrzennej, prowadzonego przez ZGiKM GEOPOZ.

zobacz więcej

GEOPOZ na GIS Day

dodano 2011-11-15

W ramach współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ włącza się obchody Dnia Systemów Informacji Geograficznej, który odbędzie się 16 listopada na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych. Obok referatów i warsztatów będzie można zapoznać się z wystawą zorganizowaną przez naszą jednostkę.

zobacz więcej

Wyszukiwarka grobów poznańskich cmentarzy

dodano 2011-10-26

Już niedługo dzień Wszystkich Świętych. Z tej okazji Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ przypomina o możliwości odnalezienia grobów swoich bliskich przez internet. Wyszukiwarka grobów obejmuje dziesięć poznańskich cmentarzy komunalnych, parafialnych i zabytkowych: Miłostowski, Junikowski, przy ul. Lubowskiej, Jeżycki, Zasłużonych Wielkopolan, Górczyński, wojenny Żołnierzy Brytyjskich, Garnizonowy, Bohaterów Polskich i Św. Wojciecha.

zobacz więcej

Z myślą o przyszłości geodezji i kartografii

dodano 2011-08-08

W piątek, 5 sierpnia br. Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ zorganizował na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM seminarium „Geodezja jutra – nowoczesne rozwiązania w dziedzinie geodezji i kartografii”. Seminarium zostało zorganizowane z okazji jubileuszu 20-lecia ZGiKM GEOPOZ. W auli Uniwersytetu spotkali się przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, środowiska geodezyjnego i naukowego oraz obecni i byli pracownicy jednostki.

zobacz więcej

zobacz następną stronę

© 2010-2019 Zarząd Geodezji i Katastru Miejskiego GEOPOZ